Albumy z podróży

Zapraszamy do zwiedzania świata z ROCK AND SEA

Masz czasem wrażenie, że Twój świat jest zbyt mały? Pragniesz przygody a nie możesz się wydostać z domu? Chcesz zobaczyć inne miejsca i poznać inne cywilizacje, poczuć się częścią czegoś większego? Wybierz się z nami w wirtualną podróż! Gwarantujemy świetną zabawę, naukę i niesamowite przeżycia!

Zapraszamy również na nasze spotkania, podczas których, odbywają się pokazy zdjęć, czy filmów z podróży. Omawiamy różna aspekty życia, uwarunkowania historyczne i geograficzne różnych krajów (w tym również Polski).

Przyłącz się do nas. 


Serdecznie zapraszamy!

ROCKANDSEA@GMAIL.COM

Piotrkowska nocą

Kraj inny niż wszystkie

Jeśli kiedyś opowiadano Ci o wampirach, demonach, rusałkach czy chochlikach, to wszystko prawda. Te i wiele innych historii stworzyły nasz kraj. Na każdym kroku znajdziesz tajemnicę.

comino diving

Wiejsko, sielankowo i ciepło

Geologicznie, Gozo jest częścią Afryki. Przez wieki wyspy były obiektem zainteresowania wielu ważnych cywilizacji: Kartagińczyków, Rzymian, Arabów ale również Wandalów, Pomorzan. Istna "mieszanka kulturowa".

Baiae Italy

Podwodna Tajemnica

Zabytkowa osada z czasów Imperium Rzymskiego, można sobie tylko wyobrazić przepych i piękno starożytnego miasta, w którym do dziś zachowały się nawet układy ulic. Nie dziwi zatem fakt, że miejsce to było często wybierane przez patrycjuszy i cesarzy rzymskich (w tym Cezara) w celach ... wypoczynkowych :)

Dzisiaj, podwodne muzeum.

CENOTY - MEKSYK
MEKSYK

Kraj o wielu obliczach.

W Meksyku każdego roku, obok oficjalnych kościelnych i państwowych świąt (tzw. dias festivos), odbywa się niezliczona liczba uroczystości regionalnych. Jednocześnie można tutaj doświadczyć najpiękniejszych nurkowań na świecie, w cenotach (jaskiniach). Meksyk to kraj kontrastów.

Egipt
EGIPT

Baśniowy świat pustyni i morza.

Pustynia, góry, beduińskie restauracje na brzegu Morza Czerwonego, piramidy oraz nurkowanie - czy można marzyć o lepszych wakacjach.

hull anglia
ANGLIA

Do niedawna - kierunek wielu Polaków

Ciekawostki, fakty, wywiady, czyli co powinniśmy wiedzieć przed wyjazdem.

Odwiedzamy miasta, morza oraz góry.

I jak zawsze - nurkujemy!

butrint albania

W pogoni za słońcem

Zmęczeni pogodą i sytuacją związaną z pandemią, zdecydowaliśmy się wyruszyć w podróż na południe Europy. Postanowiliśmy przejechać autem z przyczepą kempingową, przez kraje Bałkańskie, i Albanię do Grecji.

Ucieczka przed zimą i "wirusami".

Image by Hibiki Hosoi

Rummu - podwodne więzienie

Daleko na północnym-wschodzie Europy, można zobaczyć opuszczone więzienie, częściowo zalane. Relikt dawnej świetności ZSRR jest dzisiaj atrakcją turystyczną, zwłaszcza dla nurków. 

Teneryfa nurkowanie
TENERYFA

Wyspa wiecznej wiosny

Największa z Wysp Kanaryjskich. Chociaż formalnie jest częścią Hiszpanii, leży na Oceanie Atlantyckim. Występują tu cztery różne typy krajobrazu i strefy klimatyczne. Środek wyspy zdominowany jest przez El Teide - najwyższy wulkan Europy a także najwyższy szczyt Hiszpanii. Na wyspie można odnaleźć unikatowe jaskinie wulkaniczne, zanurkować w oceanie lub powspinać się w wąwozach góry. Mała wyspa ale dużo możliwości.