PODRÓŻE

Codzienność Rock And Sea

Zapraszamy do klubu podróżnika: OBYWATEL ŚWIATA
 

Masz czasem wrażenie, że Twój świat jest zbyt mały? Pragniesz przygody? Chcesz zobaczyć inne miejsca i poznać inne cywilizacje, poczuć się częścią czegoś większego? Wybierz się z nami w podróż! Gwarantujemy świetną zabawę, naukę i niesamowite przeżycia!

Organizujemy wyjazdy po Polsce oraz innych krajach, np: Malta (Gozo), Egipt, Meksyk, Chorwacja, Włochy ... i wiele innych. Analizujemy zwiedzane miejsca pod względem historii, antropologii, krajobrazu oraz (dla mnie najciekawsza część) podwodny świat. Podróżujemy z zaawansowanymi nurkami a także spełniamy marzenia tych, którzy nie mieli wcześniej okazji oglądać cudów pod powierzchnią wody.
Szkolimy w zakresie wszystkich stopni rekreacyjnego nurkowania - PADI.

Zapraszamy również na nasze spotkania, podczas których, odbywają się pokazy zdjęć, czy filmów z podróży. Omawiamy różna aspekty życia, uwarunkowania historyczne i geograficzne różnych krajów (w tym również Polski).

Przyłącz się do nas. 


Serdecznie zapraszamy!

ROCKANDSEA@GMAIL.COM

WYJAZDY "SZYTE NA MIARĘ"

ALBANIA

W POGONI ZA SŁOŃCEM

Ucieczka od zimy, epidemii i problemów

czytaj więcej...

Zmęczeni pogodą i sytuacją związaną z pandemią, zdecydowaliśmy się wyruszyć w podróż na południe Europy. ….Ale nie jakieś tam Włochy, które znamy i jesteśmy już lekko znudzeni, tylko, ruszyliśmy na, cytując Chorwackiego Celnika,  „Balcan Trip” . Postanowiliśmy przejechać autem z przyczepą kempingową, przez kraje Bałkańskie, i Albanię do Grecji, na półwysep Peloponeski…..Wiem, wiem, powiecie :  „zwariowali, w taką podróż z dzieckiem i psem? W przyczepie? W zimie!? W dobie pandemii?  Otóż, tak… 

"szyte na miarę"

POLSKA-Łódź

MIASTO INNE NIŻ WSZYSTKIE

czytaj więcej...

Łódź na wakacje.

   To jedyne w swoim rodzaju miasto zbudowano wzdłuż ulicy Piotrkowskiej a nie wokół rynku głównego, jak większość.

       Stare fabryki, historia zaborów i wojen a także cudowne parki z pałacami magnatów, Łódź podziemna i wreszcie centrum nauki wraz z planetarium to tylko niektóre ciekawostki tego miasta.

W Łodzi prężnie działają środowiska artystyczne i sportowe, czego wyrazem są liczne imprezy, zawody lub koncerty organizowane w mieście.

    Z nami możesz również nauczyć się nurkować, spróbować surwiwalu czy zwiedzić miasto na rowerze.

Dla mniej aktywnych prowadzimy zajęcia Art Therapy (Terapię sztuką). Inspiracje można w łodzi znaleźć "na każdym kroku".

Rozwój ciała i umysłu.

"szyte na miarę"

EGIPT-Dahab

BAŚNIOWY ŚWIAT PUSTYNI i MORZA

Dahab to miejscowość położona na Półwyspie Synaj, nad Zatoką Akaba.

Dawniej była to mała wioska beduińska. Obecnie jest to jedno z najcenniejszych miejsc nurkowych w Egipcie.

Pustynia, góry, beduińskie restauracje na brzegu Morza Czerwonego - czy można marzyć o lepszych wakacjach.

To idealne miejsce dla osób, z sentymentem wspominających czasy hipisowskie.

"szyte na miarę"

GOZO (Malta)

Wiejsko, sielankowo i ciepło.

czytaj więcej...

Wyspa jest niezwykle interesująca pod względem geologicznym, historycznym oraz turystycznym.
Geologicznie, Gozo jest częścią Afryki. Przez wieki wyspy były obiektem zainteresowania wielu ważnych cywilizacji: Kartaginczyków, Rzymian, Arabów ale również Wandalów, Pomorzan. Istna "mieszanka kulturowa".
Piękne widoki i ukształtowanie wyspy dają również wiele możliwości na aktywny wypoczynek np. nurkowanie :)

"szyte na miarę"

WŁOCHY-Baiae

PODWODNA TAJEMNICA

czytaj więcej...

Baiae leży pod wodą w Zatoce Neapolitańskiej, we Włoszech, a dokładnie w kraterze wulkanicznym sprzed 10 tys. lat. Zabytkowa osada z czasów Imperium Rzymskiego, można sobie tylko wyobrazić przepych i piękno starożytnego miasta, w którym do dziś zachowały się nawet układy ulic. Nie dziwi zatem fakt, że miejsce to było często wybierane przez patrycjuszy i cesarzy rzymskich (w tym Cezara) w celach ... wypoczynkowych :)

"szyte na miarę"

CHORWACJA

Morze góry i... winnice :)

Chorwacja - słoneczna kraina na południu Europy. Istnieje ponad 1200 wysp i wysepek w Chorwacji, a tylko ok. 50-60 jest zamieszkałych.

W Istrii znajduje się najmniejsze miasto na świecie, które doczekało się wpisu w księdze rekordów Guinnessa. Nosi nazwę Hum i zamieszkuje je zaledwie 14 osób. Każdego roku z okazji Dnia Centrum Świata odbywającego się 1 kwietnia, w miejscowości Ludberg z fontanny miejskiej zamiast wody tryska wino. Z Chorwacji wywodził się Nikola Tesla.

Poczuj się przez chwilę jak archeolog/odkrywca i eksploruj z nami ten ciekawy kraj.

"szyte na miarę"

© 2020 by Rock And Sea.